niedziela, 1 kwietnia 2018

Książe De i jego świta czyli mongolska kawaleria

Tytułowy książe De a w zasadzie Demchugdongrub walczył o niezależność Wewnętrznej Mongolii. W 1935 roku wszedł w układy z rządem Japońskim i szybko skumplował się z Cesarzem Pui, który uhonorował De tytułem Pierwszego Księcia Wojny (Martial Virtue Prince of the First Rank) co usankcjonowało typa na stołku, zrobiło z niego szefa rządu a dzięki protektoratowi Japonii pozwoliło przegnać Kuomintang z prowincji. Armia Kwantuńska budowała lokalne koalicje zabezpieczając interesy zaibatsów...
Księciuno De, by czynnie wesprzeć wspólny wysiłek wojenny, oddelegował jednostki mongolskich zwiadowców, których oddziały kawalerii japońskiej przyjęły z otwartymi rękoma. Całość armii pozostających pod jego rozkazami liczyła 20 000 ludu w ośmiu dywizjach kawalerii. Tu widzimy jego osobistą obstawę.

W grze znajdujemy tych ziomków w dodatku "Empire in Flames", strona 30 w nowych Radzieckich Oddziałach, co nie przeszkadza nam przekopiować ich do selektorów dla IJA.

Mongolska Kawaleria używa tradycyjnej broni białej, jak zwał tak zwał, wszelkiej maści tasaków, mieczy i szabel co im daje cechę Tough Fighter. Dodatkowo, zgodnie z ich własną zasadą Urodzony w siodle, mogą używać karabinów bez zsiadania z koni! Oddział traktowany jest jako weterański i może zawierać do 10 wojowników za łączne 170 pkt, mogą też dostać granaty by przeganiać wrogie czołgi, za +2 pkt od głowy. Jednostka, przez wzgląd na fakty historyczne, na pewno może występować w selektorze IJA Kwantung Army 1937 oraz IJA Kwantung Army 1945. Sugerowany Reinforced Platoon Selektor w ktorym, także mogliby się znaleźć, zwyczajowo, ignorujemy.

Cały wpis byłby po nic gdybyśmy nie mieli odpowiednich ludków, a te są dostępne i to całkiem fajne! Robi je Mark Copplestone, uwielbiam jego oldskoolowy styl, w swojej pulpowej serii Back of Beyond i parę fotek na koniec...

3 komentarze:

  1. W tym wpisie najbardziej doceniam znalezienie zestawu odpowiednich modeli :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najpierw znalazłem ludziki, a opis jest tylko po to by uzasadnić ich użycie w Armii Japońskiej ;)

      Usuń