poniedziałek, 23 października 2017

Ho-Ro zaglądamy do pudełka

Ho-Ro to ciężka samobieżna haubica. Jak większość japońskich wynalazków pojawiła się zbyt późno i tak nielicznie, że praktycznie nic nie znaczyła. Podręcznik armijny do Bolta mówi o 25 sztukach, Taki zaś wykazuje jedynie dwanaście.
Warlord w zastępstwie, starego i mocno już wysłużonego, żywicowego modelu wprowadził na rynek hybrydę. Wygląda na to że niebawem na podobnej zasadzie dostaniemy Ho-Ni. W pudełku dostajemy dwie pełne plastikowe ramki, z których możemy zbudować Chi-Ha także w wersji Shinhoto lub wymieniając górną okrywę, dołączoną żywicową, otrzymujemy Ho-Ro. Działo i obsługa jest metalowa.
Pudełko zawiera kolorową instrukcję sklejania, kalkomanie, kartę pojazdu i znaczniki, dymu i ognia.

10 komentarzy:

 1. Dzięki! Kurde, żeby tak Warlord wydał mi T-26 w opcji z 2 wieżyczkami i howitzerem... ehhh... szybciej pewnie będzie nieszczęsny Rubikoń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rubicon jak wyda to będziesz miał pięć wariantów za jednym zamachem. :)

   Usuń
  2. Pożyjemy zobaczymy. GAZ-AA mają na deskach od Marca a wciąż nie jest wydany (dzisiaj wrzucili na forum zdjęcia wyprasek). Przy takim tempie (i zainteresowaniu wczesnym śmieciem) jeśli będzie na przyszłe wakacje to cud na Wisłą.

   Usuń
  3. Robią to co pójdzie na 100%. Egzotyczne rzeczy kiedyś albo nigdy. Myślę że to co pokazują na facebooku prędzej czy później wydadzą, pytanie ile mają nieujawnionych projektów :)
   Czekałem na plastikową Chi-Hę (nigdy nie wiem jak to odmieniać) Rubicona, aż Warlord zrobił szybciej.

   Usuń
 2. Ho-Ni byłoby fajne ale to pewnie w następnym roku. Z Ho-Ro wystarczyło nieco wyciąć, a działo pozostało niezmienione.

  Ale muszę się pospieszyć z budową mojego Ho-Ni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że dodają do zestawu te kępki waty. Fajnie to potem wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie wata, to coś o wiele trwalszego. Nie lubię tego w pudełka bo sugeruje, zejście moich czołgów. ;)

   Usuń
 4. A z odpadow w postaci dwoch plyt gornych chi ha z wiezyczkami mozna zrobic okopane chi ha. Podobne do tych z warlorda po 20 funtow za sztuke...

  OdpowiedzUsuń